Ekoloģiskā lina auduma īpašības un kopšanas pamācība

linu auduma kleita.PNG

100% lina audums neizraisa alerģiskas reakcijas, jo ir dabīgs, elpojošs, un regulē ķermeņa temperatūru - karstās dienās atvēsina, bet aukstās dienās sasilda. Tas ir izturīgāks par kokvilnas audumu un rada labāko mikroklimatu ādai, jo absorbē mitrumu un sviedrus. Lins ir ekoloģisks materiāls, kas viegli sadalās dabā un pasargā no ultravioletā starojuma.

Mazgāšana un žāvēšana

Pēc katras mazgāšanas 100% lina audums kļūst mīkstāks un mazāk krunkains. To var mazgāt gan ar rokām, gan veļasmašīnā.

Ar lina audumu jāizturas saudzīgi un ieteicams izmantot ne tikai pulveri, bet arī veļas mīkstinātāju. Nav ieteicams izmantot veļas balinātājus. Lina auduma izstrādājumi ir rūpīgi jāizskalo un svarīgi atcerēties nepārslogot un nepiebāzt pilnu veļas mašīnu, ja, tajā ielikta, piemēram, linu kleita.

Tumšāko krāsu lina audumus ieteicams mazgāt 30 grādu temperatūrā un krāsainos lina audumus arī ieteicams mazgāt 30-40 grādu temperatūrā, bet gaišākos un baltās krāsas lina izstrādājumus drīkst mazgāt pat 60-90 grādu temperatūrā.

Lina audumus nedrīkst žāvēt žāvētājā, jo tas var sarauties. Drīkst gludināt ar karstu gludekli vai tvaiku līdz 220 grādiem, bet jāizgludina, kad tas vēl ir mazliet mitrs. Pēc gludināšanas izstrādājumu atstāj nedaudz mitru un pakarini vēsā, sausā, labi vēdinātā istabā un ļauj tam izžūt pilnībā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu